Nástroje potrebné na správu SEO

Vyhľadávače si vytvárajú svoje vlastné nástroje, ktoré vám môžu pomôcť zistiť, ako vidia vašu stránku hodnotiace boty. To vám môže pomôcť nielen pri tvorbe kvalitného obsahu, ale aj pri riešení problémov s indexovaním, nezobrazovaním stránky a podobne.

Pre jednotlivé vyhľadávače ide o nasledovné nástroje:

  • Google Search Console pre Google
  • Bing Webmaster Tools pre Bing
  • Yandex Webmaster pre Yandex

Využiť však samozrejme treba tie, ktoré majú v danej krajine relevanciu, u nás je to teda v drvivej väčšine prípadov Google Search Console.

Tento skvelý nástroj od Googlu je zdarma, no to, čo dokáže, pre vás môže mať obrovskú hodnotu. Google Search Console totiž pomáha merať návštevnosť a výkonnosť vášho webu vo vyhľadávači, dokáže opraviť problémy či zviditeľniť váš web vo vyhľadávači Google.

Google Search Console je vhodný pre všetky weby a pomôže vám odhaliť aj tie najčastejšie chyby, ktorými sú indexácia stránok vo vyhľadávači, nefunkčnosť webu, zlé zobrazovanie popisov a množstvo iných.

Menšou nevýhodou tohto nástroja môže byť to, že je pre pokročilejších užívateľov, takže práca s ním pre vás môže byť náročná. Dôvodom sú pokročilejšie analýzy či údaje (napr. počet chybových stránok, pokročilá analýza návštevníkov, počet zaindexovaných stránok a pod.), ktoré začínajúci podnikatelia nevyužijú a dôležité sú skôr pre marketérov či profesionálnych administrátorov stránok.

Ďalšími aplikáciami, ktoré vám môžeme odporučiť, sú:

Rozšírenia pre Google Chrome: MozBar

                                                   SEO & Website Analysis

Webové aplikácie: Google Adwords

                              Google Analytics

                              Check SEO rank