Krok #8

Affiliate


Spúšťame čoskoro...

Affiliate marketing je práve v období svojho najväčšieho rozkvetu, tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech? Pomôžeme vám zorientovať sa v ňom a spoločne sa pozrieme na to, ako na ňom začať čo najrýchlejšie a čo najviac zarábať.

Affiliate marketing: Čo to je a ako si ním môžete zarobiť?

Affiliate marketing je práve v období svojho najväčšieho rozkvetu, tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech? Najprv si však aspoň v skratke povedzme, čo to vlastne ten affiliate marketing je a tiež to, prečo sa odteraz stane jedným z vašich najobľúbenejších online nástrojov na získavanie peňazí.

Aby sme však začali od základov, povedzme si najprv, ako a kedy pojem affiliate marketing vznikol. Prvé affiliate programy sa na internete objavili v roku 1998 a tento pojem pochádza z anglického slova affiliate, teda v preklade pridružiť sa. Na Slovensku sa affiliate marketing často označuje aj ako tzv. provízny predaj a síce toto pomenovanie nie je úplne presné, pre pochopenie jeho podstaty nám poslúži skvele.

To, čo nás však bude zaujímať najviac, je samozrejme to, ako sa dá na affiliate marketingu zarobiť. Možností je viacero, no najčastejšie sa využívajú nasledovné:

  • Ste vlastníkom úspešného webového magazínu.
  • Máte súkromný blog so zaujímavou tematikou a s vysokou čítanosťou.
  • Ste vlastníkom Facebookovej skupiny, ktorá má dostatok členov a návštevníkov.
  • Ste majiteľom Instagramového účtu, ktorý má viac ako 10 000 followerov (do stories si teda môžete vložiť odkaz na daný produkt).

Ako sa dajú tieto možnosti premeniť na zisk? Pomerne jednoduchým, no zato veľmi výnosným spôsobom. Na jednu z vyššie spomenutých kanálov umiestnite odkaz na nejakú reklamnú kampaň alebo na nejaký konkrétny produkt, ktorý si vyberiete zo zvoleného affiliate programu. Ak sa niekto z vašich čitateľov, followerov či fanúšikov na tento odkaz preklikne a daný tovar alebo danú službu si vďaka vášmu odkazu zakúpi, získavate províziu.

Spokojné sú teda všetky strany - predávajúci je spokojný s predajom, kupujúci je spokojný so svojou kúpou a vy ako istý “sprostredkovateľ” ste spokojný so svojou províziu.

Dobré sa to číta ale počítam že to chcete všetko pekne po poriadku, tak poďme na to.

Prvá otázka určite je kde zoberiem odkaz alebo baner eshopu alebo firmy, ktorý chcem umiestnit na svoj web, blog, časovu os na socialných sieť alebo do emailu a chatu.

Jednoducho existuju na to affiliate programy, ktoré všetko zaznamenávaju a nexistuje aby sa pomilily. 

viac video.